Panele ogrodzeniowe

Jeżeli w przyszłości planują Państwo wykonać ogrodzenie panelowe ten artykuł może być dla Państwa przydatny. Wybierzcie produkt który pozwoli cieszyć się z inwestycji długie lata.

Jakie panele ogrodzeniowe najlepsze…

Panele ogrodzeniowe pokazały się na naszym rodzimym rynku około 2002 r. Początkowo produkowały je tylko kilka firm, dziś z biegiem czasu producentów jest co najmniej kilkadziesiąt. Większa konkurencja sprawiła ,że ceny gotowego wyrobu poszybowały na dół. Czasami jednak producenci aby sprzedać towar i na nim zarobić wprowadzają uproszczenia w produkcji. Panel wygląda niby  tak samo, ale dla wprawnego oka jest jednak inny od pierwowzoru. W tym artykule dowiedzą się Państwo jak w gąszczu ofert, wyłapać te godne uwagi.

Czytaj więcej: Panele ogrodzeniowe

Wszystko o słupkach do siatki

Słupki ogrodzeniowe  do siatki ogrodzeniowej jakie wybrać..

Aby dokonać najlepszego wyboru trzeba jak zawsze się zastanowić: robimy ogrodzenie z siatki tymczasowo, czy docelowo i nie będziemy już go zmieniać.Rozwiązanie tymczasowe umożliwia wybranie tańszych materiałów – bo niby po co inwestować.? Aby mieć dobre słupki na lata , zapraszam do czytania.

Jakie mamy możliwości…

Ogólnie dostępne słupki do siatki ogrodzeniowej wykonane są najczęściej z rury stalowej o różnej średnicy i grubości ścianki. Najbardziej popularne średnice to:

  • fi 38 mm
  • fi 42 mm
  • fi 48 mm
  • fi 60 mm
Czytaj więcej: Wszystko o słupkach do siatki

Siatka powlekana czy ocynkowana?

Jeżeli w przyszłości planują Państwo wykonać ogrodzenie z siatki ten artykuł może być dla Państwa przydatny.Postaram się w nim zamieścić swoje spostrzeżenia odnośnie tego zagadnienia, poparte swoim doświadczeniem i rozmowami z klientami

Jaka siatka najlepsza…

Do wyboru mamy różne opcje siatki na ogrodzenie w tym artykule skupmy się na siatce ślimakowej. Ta z kolei dzieli się na ocynkowaną , ocynkowaną i zarazem powlekaną tworzywem, spotkać też można jeszcze , chociaż rzadko z drutu nieocynkowanego ale za to powlekaną tworzywem. Która jest najlepsza ?. Odpowiedz nie jest z góry jednoznaczna, ale już na wstępie odrzućmy tą z drutu nieocynkowanego której nikomu nie poleciłbym kupować, po prostu nie powisi za długo na naszym płocie.

Czytaj więcej: Siatka powlekana czy ocynkowana?

Ogrodzenia a prawo

Proszę o zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami odnośnie przepisów prawnych dotyczących budowy ogrodzenia.

Budowa ogrodzenia – Czyli ziarno zgody lub niezgody..

Koszty utrzymania wspólnego płotu obciążają obie korzystające z niego strony.Według przepisów prawa wznoszenie ogrodzenia nie musi być wspólną inwestycją sąsiadów tzn. jedna ze stron może odmówić pokrycia kosztów wykonania ogrodzenia.Tak więc cały ciężar finansowy spoczywa na inwestorze który zleca prace ekipie budowlanej.

Czytaj więcej: Ogrodzenie a prawo

Poradnik budowy ogrodzenia

Aby usprawnić Państwu montaż ogrodzenia we własnym zakresie zamieszczamy w jednym miejscu zebrane w sieci instrukcje montażowe, które powinny ułatwić zadanie wszystkim majsterkowiczom.

Czytaj więcej: Poradnik budowy ogrodzenia