Kamień ozdobny

Od niedawna do naszej oferty wprowadziliśmy kamień ogrodowy. Wycinek oferty na naszych aukcjach.Oferujemy asortyment pod różnymi postaciami z różnym przeznaczeniem:

 Różnokolorowe żwiry ozdobne o małych frakcjach głównie 11-16mm i 16-22mm .

Kolory grysów będących w ofercie:

  • kremowy, zielony
  • kamień imitujący korę kamienną.
  • śnieżno biały
  • czarny,grafitowy i inne:

Nadają się głównie do wysypywania na rabaty kwiatowe, pod różnego rodzaju klomby, tuje,drzewa, opaski budynków itp. Przy zastosowaniu folii chroniącej przed przerastaniem chwastów już przy cienkiej warstwie można uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny.Oferujemy grysy w różnych kolorach głównie z polskich kamieniołomów lecz również z importu.Kamień pakujemy w worki 25 kg umożliwiające łatwy załadunek nawet do samochodu osobowego. Oczywiście jeżeli ktoś potrzebuje więcej materiału sprzedajemy również w workach Big Bag o wadze do 1,2 t.

Kamień łamany o frakcjach od 30mm -120mm

Nieregularny kamień o ostrych krawędziach. Stosowany głównie jako wypełnienie do stalowych koszy szańcowych czyli gabionów ( jesteśmy dystrybutorem firmy Redhen). Kamienie są na tyle duże,że nie wypadają przez stalowe oczka z kosza.Kamień ten sprzedajemy w workach Big Bag, jeżeli zakres inwestycji jest duży łatwiej i taniej zamówić auto ciężarowe kamienia prosto z kopalni.Pomożemy Państwu zorganizować taki transport.

Kamień łamany ogrodowy o frakcjach od 150mm do 2500mmTu z kolei mamy kamień w postaci małych i dużych głazów.Ich waga waha się od kilkunastu kilogramów do kilku ton.Stosowany głównie jako umocnienie skarp, oczek wodnych ale również jako samodzielne kamienie ozdobne. Załadunek i rozładunek wymaga użycia ciężkiego sprzętu.

Ze względu na wagę, transport jest możliwy głównie samochodem ciężarowym.Ustawienie na miejscu ciężkich głązów realizujemy przy pomocy samochodu z Hds.

Kamień na podłogę, ścieżki , podjazdy.

Jeżeli widok betonowej nawierzchni razi Twoje oko, wyczulone na harmonię z przyrodą. Zastosuj kamienne kostki lub tafle kamienne. Kostka kamienna to przede wszystkim granit krajowy lub z importu.Występuje w kolorach: szarym , szarożółtym, żółtym ,czerwonym, tzw. Wanga, czarnym tzw. Szwed ,grafitowym można też spotkać inny odporny na działanie czasu, kamień np. dolomit.

– Wymiar 4-6 przeznaczony głównie do ruchu pieszego i aut osobowych.
– Wymiar 8-10 przeznaczony na podjazdy dla aut osobowych i ciężarowych lekkich.
– Wymiar 12-14 i większy dla największych obciążeń.
Kamień ścieżkowy to nic innego jak w miarę płaskie kamienie o wymiarach od 150mm do 400 mm. Aby mogły przenosić duże obciążenia są grube od 40 mm wzwyż. Sprzedawane są na tony , ułożone na paletach, rzadziej luzem.

Kamień do murowania tzw.murak

W miarę płaskie ( przynajmniej z jednej krawędzi ) kamienie niedużych rozmiarów i wagi ok.max 30 kg.Przeznaczone do wznoszenia murów kamiennych ogrodzeniowych,fundamentów,murów oporowych , elementów małej architektury itp. Ze względu na dość spore wymiary raczej nie uda się z nich zrobić cienkiego murku. Kamień taki z reguły jest sprzedawany luzem , ale niektóre kamienie łatwiejsze w obróbce są paletyzowane. Użycie muraka wymaga w większości przypadków zatrudnienia kamieniarza ,aby samemu pobawić się kamieniem i uzyskać podobny efekt, radzimy użyć kamień elewacyjny.

Kamień elewacyjny

Produkowany głównie z kamienia który ma zdolność do dzielenia się wzdłuż naturalnych płaszczyzn, grubość waha się od 2 do 4 cm. Można nim oklejać ściany zewnętrzne i wewnętrzne, elewację budynku , cokoły , ogrodzenia itp. Sprzedawany jest głównie na metry kwadratowe lecz również na kg.Na naszym rynku sprzedawane są przede wszystkim kamienie importowane z rejonu bałkanów. Nie zapominajmy też ,że i u nas w kraju dostaniemy piękną okłądzinę o dużo lepszej odporności na warunki atmosferyczne. Warto pamiętać, szczególnie przyklejając kamień na styropian ,że 1m2 może ważyć od 20 do nawet 50 kg.Dlatego radzimy nie oszczędzajcie Państwo na kołkach i kleju.